פרק מספר 3 מסדרה מתארת את הקמת Transition Town הראשונה בישראל בעיר גבעת שמואל.
כל הכתוב הוא פרי דמיון, הקשר בין הכתוב לדמויות אמיתיות מקרי בהחלט.

חמישי 27 לאוגוסט 2009
חם, האוויר לא זז, שבוע אחרון לחופש של הילדים. כל הזמן עבר לי בראש המפגש השבוע, האם פישלתי בגדול? אולי צריך פשוט סבלנות?
ירדתי לפנות ערב עם אלעד (הילד שלי בן השבע) לגינה של הבניין, צריך היה לשחרר אותו קצת במרחב אחרי שבמשך כל היום הוא לא זז מהמחשב. אחרי מספר דקות הגיע משה, זכרתי את היציאה הדרמתית שלו מהמפגש השבוע ולא ידעתי איך להתייחס אליו. משה הוא בחור שעלה מארגנטינה, עדיין שומעים אצלו את המבטא הדרום אמריקני. משה התיישב לידי ושחרר את הילדים שלו לשחק בגינה.
משה: "תשמע אמיר, היה לי יום ממש קשה ביום של המפגש, ככה שלא הייתה לי ממש סבלנות, אבל יום אחרי זה ישבתי על האינטרנט וחיפשתי חומר בעברית על Peak Oil, מצאתי שיש אתר ישראלי שעוסק רק בנושא הזה, והאתר ממש מופיע ראשון בגוגל. הם קוראים לעצמם משהו כמו אפסו ישראל, לא זוכר בדיוק. בכותרת של האתר יש הפנייה למצגת בעברית של בחורה שקוראים לה נדמה לי יונת, והמצגת ממש טובה ונראה לי שאני מתחיל להבין את הנושא, הבחורה הזכירה גם Transition. תשמע, עם כל הכבוד, הבחורה מסבירה יותר טוב ממך, אז או שפשוט תביא אותה שהיא תסביר או שתציג את המצגת שלה"
אמיר: "אני יודע על איזה אתר אתה מדבר, הם קוראים לעצמם ASPO ישראל, ולבחורה באמת קוראים יונת, יונת שרון, ובאמת יש לה מצגת נהדרת. כשאני חושב על זה, אתה ממש צודק, לא צריך את הסרט ההוא באנגלית ועדיף להקרין את המצגת. להביא את יונת להרצות יהיה קצת קשה כי גרה ממש בצפון"
משה: "תשמע, אני שוב מצטער על מה שקרה השבוע, שמעתי שאתם נפגשים שוב, אז אני אשמח להצטרף. הכיבוד הפעם עלי, אני מכיר מקום שמוכר אלפחורס מדהימים."

שני 31 לאוגוסט 2009
זהו, היום האחרון של החופש הגדול, ראו על הפנים של כל ההורים את המבט הזה – "מחר זה נגמר, מחר זה נגמר". תהיתי האם זה הגיוני לערוך מפגש היום?
בערב נפגשנו אצל אורן, הגיעו – משה, אורנה, דלית וכמובן אורן ואני. פתחתי את הערב.
אמיר: "תודה לכל האמיצים שטרחו ובאו בערב לפני התחלת הלימודים. אני מתנצל על הערב הקודם, פשוט זה היה הפעם הראשונה שאני מסביר את הרעיון של התנועה החדשה ואין לי חומר בעברית על התנועה.
ממש חשוב לי שתבינו את הרעיון של Peak Oil כי זה הבסיס העיקרי לצורך בתנועת Transition. משה פנה אלי והציע לי להציג חומר בעברית שהוא מצא באינטרנט, משה צודק לחלוטין, נעשתה מצגת מצוינת על ידי בחורה בשם יונת שרון, והמצגת נמצאת באתר של כמה חברה שמפיצים את הרעיון של Peak Oil בישראל."
אורן העלה של המצגת "סוף עידן הנפט" ואני הוספתי הסברים כמיטב הבנתי בנושא.
הנוכחים נראו מאוד מרוכזים, מדי פעם שאלו שאלות, ונראה שהפעם הם קולטים את המסר.
נראה שנמצאה הדרך להגיע את האנשים, צריך להסביר להם בעברית תוך שימוש במצגת טובה. מעכשיו נציג תמיד את המצגת של יונת.
דלית: "אני מביטה בפנים של האנשים פה ואני רואה הרבה בלבול והרבה חשש, מה הולך לקרות עכשיו עם היציאה מהמיתון למחירי הנפט? מה בדיוק תוכל לשנות תנועה קטנה מגבעת שמואל?"
אמיר: "השאלות במקום. שיהיה ברור כבר מעכשיו, אני לי, ולא יהיו לי את כל התשובות. אם תצטרפו אלי לדרך אז ננסה ביחד למצוא תשובות, ובטוח גם נטעה הרבה, אבל לפחות נדע שניסינו.
אני מציע שנסיים את הדיון להערב ונפגש בשבוע הבא, משה הביא אלפחורס לכיבוד אז תיהנו"
האלפרוחס היו נהדרים. יצאתי בהרגשה טובה בסוף הערב.

האם האופטימיות היתה מוצדקת? על כך בפרק מספר 4.