בחודש האחרון הופיעו שני כתבות בעיתונות הישראלית שעסקו במישרין במשבר הנפט הצפוי, דרך העיניים של מ. קינג האברט (עקומת הפעמון).

ב-2 לאוקטובר, עמי גינזבורג הביא סקירה קצרה, גם אם הססנית, בעיתון הארץ, מוסף הדה מרקר.

מתוך הכתבה:

"פסגת תפוקת הנפט. תאריך היפותטי עתידי שבו תגיע תפוקת הנפט בעולם לשיא. מתאריך זה תתחיל תפוקת הנפט בעולם לרדת, עד שמאגרי הנפט יתרוקנו או שלא יהיה כדאי לשאוב מהם עוד נפט. תיאוריית ה-Peak Oil מניחה שהצמיחה העולמית בהפקת נפט נראית בצורה של פעמון. בשלב מסוים תגיע התפוקה לשיא הפעמון, ולאחר מכן תגלוש במורד אל הסיום הבלתי נמנע.

את תיאוריית ה-Peak Oil הגה לראשונה הגיאו-פיסיקאי מריון קינג הוברט ב-1974, עם תחילת משבר הנפט של שנות ה-70. הוברט עבד אז כחוקר בחברת הנפט האמריקאית של.

לפסגת הנפט יש משמעות כלכלית כבדה ביותר. לרוב הכלכלנים בעולם ברור שביום שבו תגיע תפוקת הנפט לשיא, ולמעשה כמה שנים לפני כן, יתחילו מחירי הנפט להסתחרר כלפי מעלה ויגרמו להאטה של הפעילות הכלכלית בעולם."

לעמוד המקורי, דה מרקר.

בנוסף, הופיעה כתבת נושא מרכזית במגזין אלטרנטיבי הקרוי "חיים אחרים", גיליון נובמבר מס' 134. הכתבה נוגעת ברוב האספקטים העיקריים של הנושא, כולל את תאורית האברט, צפיפות אנרגיה השוואתית, תחליפי הדלק השונים, וכמובן את ההשלכות לעתיד ואת האפשרות (האופטימית) של חזרה לקהילה מקומית.

לסיכום, זה מצחיק או גם קצת עצוב (תבחרו), שצריך להרחיק עד למגזינים העוסקים בתרבות רוחנית כדי לקרוא את מה שהיה צריך להיות כתוב
בעמוד הראשון של החדשות.

מתוך הכתבה:
"כולם מדברים היום על ההתחממות הגלובלית והשלכותיה הקטלניות. מעטים מודעים לכך שמשבר אנרגיה חסר תקדים עלול לפקוד את האנושות כבר בעוד עשור או שניים. הנפט פשוט אוזל מכדור הארץ ממש בזמן שצריכתו נמצאת בעלייה מסחררת. דניאל מישורי פורש בפניכם את הסיפור המדהים של "משבר שיא תפוקת הנפט", בודק כיצד ייראו חיינו ביום שאחרי, ומסביר מדוע צריך כבר עכשיו להתחיל בתהליך גמילה רציני שכולל שינויים ברמה האישית, הקהילתית והעולמית. דרך אגב, תהליכי מודעות והתפתחות רוחנית יכולים בהחלט לעזור."

לעמוד תוכן הענינים של מגזין "חיים אחרים".